
Primarul comunei Poiana Mare, Marin Vintilă: “La Poiana Mare, deszăpezirea a decurs anul acesta mai bine ca oricând. De sâmbătă am demarat operaÅ£iunea, cu cele 4 utilaje din cele 6 pe care le are primăria, ÅŸi ne-am descurcat perfect. Cetăţenii care primesc ajutor social ne-au ajutat ÅŸi ei la curăţarea trotuarelor. Nu mi s-a părut o vreme atât de rea, au fost alÅ£i ani cu ierni mult mai grele. Din fericire la noi nu a nins viscolit ÅŸi nu am avut probleme deosebite. Acum, drumurile pe care am acÅ£ionat noi – 100 de kilometri – sunt curate ÅŸi chiar am avut plăcuta surpriză să sune oamenii al primărie să ne mulÅ£umească pentru cum ne-am făcut treaba. Stăm pe baricade, suntem pregătiÅ£i pentru ninsoarea din zilele următoare, când sunt convins că ne vom descurca la fel de bine, pentru că lucrăm în echipă”.
S.G.A Dolj va desfasura actiuni de deratizare pentru combaterea daunatorilor pe digurile fluviului Dunarea...
Infiintarea Comunitatii de Energie Poiana MarePrimăria Comunei Poiana Mare anunță lansarea etapei de identificare și selecție a persoanelor interesate ...
Vezi toate stirile